فارسی   English   العربية   ورود به سایت
اسرار ماجراجویی
ادامه مطلب

اسرار ماجراجویی

با اینکه استراحت بیست و چهار ساعته در ساحلی بی‌نظیر هدف بسیاری از گردشگران برای تور مالدیو است اما فراموش نکنید که این مجمع‌الجزایر، دارای چندین جزیره بدون سکنه و بکر است که البته می‌توانید طعم ماجراجویی در آن‌ها را هم بچشید. این جزیره‌ها همان چیزی است که حقیقت مالدیو در آن پیدا می‌شود.

یک سفر رویایی
ادامه مطلب

یک سفر رویایی

وقتی حرف از تور مالدیو است باید به یاد مجمع‌الجزایری بیافتید که مثل دانه‌های زنجیر در دل اقیانوس هند، در کنار هم قرار گرفته‌اند. این گرنبند جزیره‌ای، درست مانند یک گنج دریایی است؛ ساحلی از شن‌های طلایی با کرانه لاجوردی، اقیانوسی به شفافی الماس و غروب خورشید در پشت قاب نخل‌های درخشان، این تصویری است که از دل مالدیو می‌توانید تماشا کنید. در کنار این‌ها می‌توانید به گشت و گذار روی آب آرام اقیانوس هم بپردازید

روش‌های ترکیب رنگ
ادامه مطلب

روش‌های ترکیب رنگ

بنفش، رنگی است که از ترکیب آبی و قرمز به دست می‌آید، با این حال violet غلیظ‌‌تر از بنفش معمول، است. بنابراین یک ترکیب ساده از رنگ‌های بنفش و آبی در کنار هم می‌تواند یک ست ساده و گیرا به وجود آورد. یک شلوار جین بنفش، یک بلوز زنانه حریر با رنگی روشن‌تر از شلوار و بوت‌های قهوه‌ای پاشنه بلند می‌توانند یک ترکیب جذاب زنانه را تشکیل دهند.

پوشاک
ادامه مطلب

پوشاک

بنابر گواهی متون تاریخی، در اکثر قریب به اتفاق ملت‌ها و آیین‌های جهان، حجاب در بین زنان معمول بوده است؛ هر چند در طول تاریخ، فراز و نشیب‌های زیادی را طی کرده و گاهی با اعمال سلیقه حاکمان، تشدید یا تخفیف یافته است، ولی هیچگاه به طور کامل از بین نرفته است. مورخان به ندرت از اقوام بدوی که زنانشان دارای پوشش مناسب نبوده و یا به صورت برهنه در اجتماع ظاهر می‌شدند، یاد می‌کنند.  

کت و شلوار
ادامه مطلب

کت و شلوار

ایرانیان نخستین مردمانی بودند که کت آستین‌دار و شلوار می‌پوشیدند. مردمان تمدن‌های دیگر، بابلی‌ها، آشوری‌ها، یونانی‌ها و رومی‌ها، شلوار نمی‌پوشیدند و حتی یونانی‌ها ایرانیان را به خاطر شلوارهای رنگی‌شان مسخره می‌کردند. ایرانیان حتی نوعی شلوار ویژه‌ی سوارکاری نیز داشتند که تنگ و چسبان بود و اغلب از چرم ساخته می‌شد.
 
 
پوشاک 1
ادامه مطلب

پوشاک 1

پوشاک ازنیازهای اولیه و اساسی بشر محسوب می‌شود. درست مثل خوراک، مسکن، امنیت و امثال آن، پوشاک و سیر تحول آن در نظام اجتماعی ایران را می‌توان از جنبه‌های مختلفی بررسی کرد، از جمله 1. توصیف شکل و ظاهر لباس‌ها در دوره‌های مختلف تاریخ و پیدایش یا برافتادن سبکی خاص از پوشاک در میان اقوام و حکومت‌های گوناگون ایرانی، اتفاقاً بیشترین تحقیقاتی که تاکنون درباره‌ی پوشاک ایرانیان صورت گرفته، در همین زمینه بوده است. 2. تأثیر محیط در شکل دهی به ظاهر و جنس پوشاک، از قبیل محیط‌های کوهستانی یا جلگه ای، آب و هوای سرد و خشک یا گرم و مرطوب، که در جغرافیای ایران زیاد به چشم می‌خورند.